Laserowe zamykanie naczyń skóry twarzy i szyi


Rozszerzone i popękane naczynka krwionośne to problem wielu kobiet w każdym wieku. Borykają się z nim nawet młode dziewczyny. Irytujące pajączki pojawiają się często po lecie (jako efekt zbyt intensywnych słonecznych kąpieli, po wizycie w solarium czy saunie).
Pierwszym klinicznym objawem jest zaczerwienienie tzw. rumień. Początkowo rumień mija, ale z biegiem czasu utrwala się i pozostaje na stałe. W konsekwencji powstają wyraźne, trwałe rozszerzone naczynia krwionośne, które są widoczne przez naskórek. Tendencje do rozszerzania się naczyń krwionośnych występują najczęściej w okresie dojrzewania oraz w okresie menopauzy. Kruche naczynia ulegają rozszerzeniu i wykazują tendencję do pękania.

Powstawanie popękanych naczyń krwionośnych: zaburzenia hormonalne, wrodzona wrażliwość skóry, zaburzenia krążenia, czynniki emocjonalne, schorzenia przewodu pokarmowego (np. uszkodzenie wątroby), nadciśnienie tętnicze, czynniki atmosferyczne - duże wahania temperatury, długotrwałe i zbyt intensywne opalanie się, mróz i wiatr.

Szansa na błyskawiczne, skuteczne i z reguły trwałe usunięcie pajączków daje nowoczesny IPL Aurora w technologii ELOS. Naczynka mogą pękać również zimą - głównie wskutek różnicy temperatur, na którą wszyscy jesteśmy narażeni o tej porze roku. Do ich powstawania usposabiają skłonności genetyczne, cienkie i kruche naczynia krwionośne, także stosowanie maści sterydowych, przepisywanych przez lekarzy przy schorzeniach dermatologicznych. Nierzadko pajączki to pamiątki po trądziku różowatym.

Profilaktyka, czyli stosowanie kremów uszczelniających ścianki naczynek choć konieczna, nie spowoduje cofnięcia się już istniejących zmian. Metody stosowane do tej pory do zamykania naczyń - elektrokoagulacja i krioterapia to już przeszłość. U mnie stosowane metody to zamykanie naczyń laserem diodowym i IPL czyli Intensywne źródło światła. Zamykają perfekcyjnie ale pacjent musi unikać czynników powodujących ich pękanie w przyszłości. Do zamykania głęboko znajdujących się naczyń żylnych używam lasera Nd:YAG z zintegrowanym systemem chłodzenia co powoduje, że zabieg jest praktycznie bezbolesny. Urządzenie IPL Aurora technologia ELOS bezboleśnie usuwa i zapobiega powstawaniu powierzchownych zmian naczyniowych takich jak teleangiektazje (pajączki, naczyniaki, objawy trądzika różowatego). Dzięki technologii ELOS i specjalnemu systemowi chłodzenia zabieg przebiega bezboleśnie.


" Wkurza mnie, kiedy osoba, która wcale nie posiada pięknej urody, uważa się za najpiękniejszą na świecie "

 

 
likwidacja tkanki tłuszczowej - LIPOCRYO, usuwanie cellulitu, rozstępów - VELA SHAPE, usuwanie blizn potrądzikowych - FRAXEL LASER, usuwanie owłosienia - LASER LIGHTSHEER DUET, tatuaż, makijaż permanentny, korekcja zmarszczek, korekcja ust, laserowe zamykanie naczyń IPL - Aurora (ELOS), usuwanie przebarwień IPL - Aurora (ELOS), Cosmelan, mezoterapia, mikrodermabrazja, peelingi medyczne (dermabrazja), fotoodmładzanie - IPL Aurora (ELOS), wypadanie włosów, trichogram, trichoscan, nadpotliwość, wypełniacze (Surgilips, Surgiderm, Evolence), Botox, alergolog, immunoterapia swoista (odczulanie), zabiegi kosmetyczne, gabinet kosmetyczny, ultradźwięki (kawitacja), sonoforeza, dermatologia estetyczna, laser CO2 ultrapuls, zabieg pielęgnacyjny twarzy - ACCURA, SPA DLA WŁOSÓW - SAUNA NA WŁOSY, RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA