Usuwanie rozstępów


Powodem tworzenia się rozstępów jest "niewspółmierność" pomiędzy wytrzymałością skóry i siłami rozciągającymi ją np. w wyniku szybkiego przytycia, wyczynowego sportu itp. Za wytrzymałość mechaniczną skóry odpowiedzialne są włókna kolagenowe. U wielu osób rozstępy tworzą się w wyniku pewnej genetycznej predyspozycji.

Okresem sprzyjającym jest okres dojrzewania, ciąża, otyłość, menopauza, w trakcie diety niskokalorycznej i w czasie przyjmowania sterydów. Obecnie problem rozstępów dotyczy coraz większej populacji zarówno bardzo młodych jak i dojrzałych ludzi. Rozstępy są to równoległe wrzecionowate pasma występujące na pośladkach, brzuchu, piersiach.

Rozwijają się dwuetapowo. Pierwsze stadium jest fazą zapalną. Zmiany są czerwone, hipertroficzne. W drugim stadium - w fazie zanikowej następuje ich zbielenie. Jakkolwiek leczenie w fazie zanikowej może jedynie zmniejszyć defekt skóry, poprawić jej wygląd, nigdy natomiast nie przywróci jej stanu poprzedniego. Należy pamiętać, że żaden kosmetyk czy też lek nie jest w stu procentach skuteczny. Rozstępom należy przede wszystkim zapobiegać.

Profilaktyka:

  • unikanie częstych wahań wagi i "cudownych" diet,
  • odpowiednia dieta, zapewniająca wystarczające dawki witamin (gł. A, E, PP, B5) oraz mikroelementów (zwłaszcza cynku i krzemu), ewentualnie suplementacja tych składników w gotowych preparatach leczniczych,
  • lokalne stosowanie kremów, żeli, olejków i preparatów na bazie roślinnej, elastyny, kolagenu, biostymoliny, witamin, preparatów łożyskowych. Rodzaj kremu nie jest tak istotny, ważniejsze jest nawilżenie/natłuszczenie skóry i masaż

W moim gabinecie skuteczna terapia przeciwko rozstępom to:

1. Fraxel Laser

To najnowszej generacji system laserowy do regeneracji i odmładzania skóry. Fraxel laser nie naświetla jednorodnie powierzchni skóry, ale „dziurkuje” ja tysiącami mikroskopijnych laserowych „igieł”. Powstają fragmentaryczne, mikroskopowe uszkodzenia skóry spowodowane podgrzaniem tkanek. Impulsy lasera wnikają w skórę w odpowiedniej odległości tak, by nie powodować oparzenia, ale skutecznie pobudzić skórę właściwą do regeneracji.

2. Peeling chemiczny z użyciem kwasu glikolowego

Kwas glikolowy, w niskich stężeniach zmniejsza grubość warstwy rogowej. W dużych stężeniach natomiast powoduje oderwanie się keratynocytów i epidermolizę, stymuluje produkcję nowych komórek naskórka i syntezę włókien kolagenowych w warstwie powierzchniowej skóry właściwej. Dlatego w powtarzanych terapiach powoduje zgrubienie skóry właściwej i naskórka.

3. Mikrodermabrazja

Regeneruje i uelastycznia skórę, pobudza krążenie, pobudza produkcję kolagenu i elastyny. Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny, polega na mechanicznym złuszczaniu warstw naskórka specjalnym aparatem, który ściera i wysysa starte komórki. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Można łączyć z peelingiem kwasem glikolowym.

4. Mezoterapia

Wstrzykiwanie do uszkodzonych tkanek specjalnie opracowanych koktajli z różnych substancji w celu indukowania odpowiedzi fibroblastycznej w skórze właściwej z regeneracją kolagenu. Można łączyć z peelingiem kwasem glikolowym.

5. Laser CO2

Zabieg polega na złuszczaniu naskórka przez podgrzanie i odpreparowanie warstw naskórka. Wymaga kilkudniowej rekonwalescencji, ponieważ powstała rana jest bolesna, zaczerwieniona, obrzęknięta i pokryta strupem.

6. Leczenie farmakologiczne – retinoidy

Powodują normalizację procesów rogowacenia, wpływ na procesy zapalne w skórze, zapobiegają degradacji kolagenu, stymulują fibroblasty do syntezy kolagenu. 

 

„ Uroda kobiety to tylko wierzchołek góry lodowej. Jej dusza i słowa, jakie potrafi kreślić, wprowadza w stan ekstazy mężczyznę ”

  

 
likwidacja tkanki tłuszczowej - LIPOCRYO, usuwanie cellulitu, rozstępów - VELA SHAPE, usuwanie blizn potrądzikowych - FRAXEL LASER, usuwanie owłosienia - LASER LIGHTSHEER DUET, tatuaż, makijaż permanentny, korekcja zmarszczek, korekcja ust, laserowe zamykanie naczyń IPL - Aurora (ELOS), usuwanie przebarwień IPL - Aurora (ELOS), Cosmelan, mezoterapia, mikrodermabrazja, peelingi medyczne (dermabrazja), fotoodmładzanie - IPL Aurora (ELOS), wypadanie włosów, trichogram, trichoscan, nadpotliwość, wypełniacze (Surgilips, Surgiderm, Evolence), Botox, alergolog, immunoterapia swoista (odczulanie), zabiegi kosmetyczne, gabinet kosmetyczny, ultradźwięki (kawitacja), sonoforeza, dermatologia estetyczna, laser CO2 ultrapuls, zabieg pielęgnacyjny twarzy - ACCURA, SPA DLA WŁOSÓW - SAUNA NA WŁOSY, RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA