Likwidacja zmarszczek (toksyna botulinowa)


Wygładzanie zmarszczek i uzyskanie młodego wyglądu można osiągnąć bez zabiegu chirurgicznego i bez blizn. Botox/Dysport/Azzalure (Botulotoxin typu A) jest środkiem kosmetycznym produkowanym przez bakterie Clostridium botulinum. Stosuje się go w leczeniu zmarszczek na czole i w okolicy nosa, zewnętrznych kącików oczu i do redukcji zmarszczek na szyi.

Zabieg jest przeprowadzany w warunkach ambulatoryjnych, trwa kilka minut. Idealny wiek do wykonania tej procedury wynosi 18 – 65 lat. Sama aplikacja toksyny botulinowej trwa 5  - 10 minut. Wykonuje się ją bez znieczulenia (w wyjątkowych przypadkach można miejsce aplikacji oziębić okładem z lodu).

Efekt działania toksyny botulinowej trwa około 6 miesięcy po pierwszej aplikacji, po drugiej około 6-9 miesięcy, a po trzeciej od 9 do 12 miesięcy. Im częściej botulina jest aplikowana, tym dłużej utrzyma się efekt. Nie jesteśmy jednak w stanie zagwarantować działania dłuższego niż rok.

Botulotoksyna (toksyna botulinowa, inaczej jad kiełbasiany) jest substancją, która rozluźnia mięśnie, tzn. wpływa bezpośrednio na przyczynę zmarszczek - tzn. na czynność mięśni mimicznych. Po wstrzyknięciu substancji do mięśnia odwracalnie zahamowany jest przepływ impulsów w synapsach nerwowo – mięśniowych, co powoduje obkurczenie się mięśnia. Zmarszczki zostają wygładzone lub całkowicie usunięte. Ponadto skóra zabezpieczona jest przed powstawaniem dalszych zmarszczek. Efekt nie jest trwały, ale zabieg bez obaw może być powtarzany.

Aplikacja Botoxu, Dysportu lub Azzalure jest bezbolesna. Do konkretnego mięśnia wywołującego zmarszczkę lub niechciany wyraz twarzy, za pomocą cienkiej igły wprowadzana jest powyżej opisana substancja. W czasie aplikacji może wystąpić nieprzyjemne uczucie pieczenia. Zaraz po zabiegu naskórek może być lekko zaczerwieniony, a rezultaty zabiegu będą widoczne już po 3 do 6 dniach. Skóra jest wizualnie bardziej elastyczna, a zmarszczka mniej głęboka. Po 14 dniach efekt jest optymalny i utrzyma się od 3 do 6 miesięcy. Im częściej zabieg jest powtarzany, tym dłużej utrzymuje się efekt. Wynik terapii botulinotoksyną nie różni się u płci. Toksyna ta działa tak samo długo zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.

Jednym z najczęstszych życzeń pacjentów jest usunięcie poziomych zmarszczek na czole. Wyniki zabiegu są bardzo dobre. Zmarszczka glabelarna, inaczej lwia pojawiająca się w czasie marszczenia brwi
Trzecią najczęściej wykonywaną procedurą jest likwidacja zmarszczek z kącików oczu – „kurze łapki”. Główną przyczyną ich powstawania jest wiek oraz promieniowanie słoneczne. Opadnięcie brzegu brwi jest spowodowane spadkiem napięcia mięśni, których siła wraz z wiekiem zmniejsza się i nie są już w stanie utrzymać ciężaru innych tkanek. I w tym przypadku może pomóc aplikacja botuliny.

W obrębie ust botulina jest stosowana przede wszystkim przy nadmiernym obkurczeniu się górnej wargi i opadnięciu kącika ust. Zmarszczki nad górną wargą są mniej odpowiednim miejscem do aplikacji botuliny, ze względu na wrażliwość tego miejsca na możliwe porażnienie.
Jedynie bardzo doświadczony lekarz może wykonywać taki zabieg.

„ Póki Ty jesteś szczęśliwy, my jesteśmy szczęśliwi ”

 
likwidacja tkanki tłuszczowej - LIPOCRYO, usuwanie cellulitu, rozstępów - VELA SHAPE, usuwanie blizn potrądzikowych - FRAXEL LASER, usuwanie owłosienia - LASER LIGHTSHEER DUET, tatuaż, makijaż permanentny, korekcja zmarszczek, korekcja ust, laserowe zamykanie naczyń IPL - Aurora (ELOS), usuwanie przebarwień IPL - Aurora (ELOS), Cosmelan, mezoterapia, mikrodermabrazja, peelingi medyczne (dermabrazja), fotoodmładzanie - IPL Aurora (ELOS), wypadanie włosów, trichogram, trichoscan, nadpotliwość, wypełniacze (Surgilips, Surgiderm, Evolence), Botox, alergolog, immunoterapia swoista (odczulanie), zabiegi kosmetyczne, gabinet kosmetyczny, ultradźwięki (kawitacja), sonoforeza, dermatologia estetyczna, laser CO2 ultrapuls, zabieg pielęgnacyjny twarzy - ACCURA, SPA DLA WŁOSÓW - SAUNA NA WŁOSY, RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA