SPA dla włosów - sauna na włosy


Urządzeniem często wykorzystywanym w zabiegach SPA dla włosów jest, przypominająca suszarkę fryzjerską, kapsuła. Jest ona czymś w rodzaju sauny dla naszych włosów. Kapsuła oddziałuje nie tylko na martwą łodygę włosa, ale także na skórę głowy, w której umieszczone są mieszki włosowe, czyli część wzrostowa włosa. Ultradźwiękowa mgła w połączeniu z jonizacją sprawiają, że kosmetyki łatwo wchłaniają się do wnętrza włosów. Sauna na włosy oczywiście nie jest sauną dosłownie - przede wszystkim z powodu niższej temperatury wynoszącej ok. 40 st. C. Nie ma oddzielnego pomieszczenia, nie trzeba się rozbierać.

Widoczna część włosa to łodyga (lub trzon). Składa się z trzech warstw: rdzenia, kory zawierającej pigment (melaninę) i zrogowaciałego naskórka w formie łuski. Ich podstawową substancją jest keratyna. Wygląd włosów zależy od stanu komórek zrogowaciałych. Jeżeli łuska jest rozchylona, włosy tracą wodę, a z nią odporność i ładny wygląd. Zdrowe zawierają kilkanaście procent wody.

Pielęgnacja włosów zazwyczaj zakłada bezpośrednie nałożenie środka pielęgnacyjnego na włosy. Ten sposób jest jedną z możliwości skutecznej naprawy uszkodzonych włosów, niemniej ma on pewne ograniczenia. Pragnąc uzyskać większą efektywność w pielęgnacji uszkodzonych włosów, należy spowodować, by jak największa ilość środka pielęgnacyjnego przeniknęła głęboko w ich wnętrze. Nasza sauna wykorzystując moc wody, pomaga cząstkom substancji pielęgnacyjnej przedostać się w głąb uszkodzonych włosów, dotrzeć do zniszczonych obszarów każdego z nich.
Co oznaczają zniszczone włosy?

Oznaczają one stan, w którym łuska odpada, a elementy wewnętrzne wydostają się na zewnątrz. Szczególnie utrata kompleksu błony komórkowej, powoduje powstanie wielu „szczelin” we włosie. Tak powstałe „kanały” nie tylko umożliwiają przedostanie się składników trwałej ondulacji oraz barwników barwiących środków chemicznych do wewnątrz włosa, lecz również powodują uwalnianie białka z jego wnętrza.
W związku z tym ważnym zadaniem pielęgnacji włosów jest wypełnienie powstałych pomiędzy łuskami „kanałów” środkiem pielęgnacyjnym.

W czasie zabiegu na umyte włosy nakładane są różnego rodzaju substancje odżywcze. To, jaki produkt zostanie ostatecznie użyty zależy od dermatologa, ale przede wszystkim od rodzaju naszych włosów i tego, jakie są ich potrzeby. Po nałożeniu preparatu, włosy długie i półdługie są spinane. Następnie pacjent poddawany jest działaniu ciepłej pary wydzielanej przez kapsułę. Z tyłu urządzenia znajduje się zbiornik z wodą destylowaną. Kiedy woda osiąga 40 stopni, para wydostaje się z kapsuły i oddziałuje na nasze włosy. W czasie zabiegu wytwarza się bakteriobójczy ozon stosowany m.in. do oczyszczania wody pitnej z bakterii. Ozon oczyszcza skórę głowy i włosy ze skutków różnych działań chemicznych jak farbowanie czy ondulacja. Poprawia także ukrwienie skóry głowy oraz stymuluje wzrost włosów.
Ciepła para sprawia, że łuska włosa rozchyla się, a substancje odżywcze mają łatwiejsze dojście do wnętrza włosa, czyli kory i rdzenia. W zależności od tego, jakie substancje dobierze do naszej kuracji ekspert, można uzupełnić niedobór składników organicznych, które powinny znaleźć się w zdrowym włosie. Finałem zabiegu jest domknięcie łusek włosa poprzez wykorzystanie funkcji chłodzącej w kapsule.

Sauna dla włosów, to zabieg składający się z 3 faz:

1) PRZENIKANIE – W GŁĄB WŁOSA:
Podgrzewanie aktywuje ruch molekularny składników leczniczych oraz wody wewnątrz włosa. Jednocześnie podgrzana mikro – mgiełka powoduje jego pęcznienie i wspomaga przenikanie w głąb każdego, pojedynczego włosa składników pielęgnacyjnych.

2) UTRWALANIE – UMIEJSCOWIENIE:
Chłodne powietrze wentylatora usuwa odparowane ciepło i błyskawicznie uspokaja ruch molekularny aktywowany przez energię cieplną. Działanie to wspomaga reakcje składników pielęgnacyjnych wewnątrz zniszczonych włosów.

3) RÓWNOMIERNIE JEDNAKOWY EFEKT DLA WSZYSTKICH WŁOSÓW I KAŻDEGO Z OSOBNA
Obieg dużej ilości mgiełki następuje wewnątrz specjalnej, nakładanej na głowę kopuły, w której poziom temperatury jest dokładnie kontrolowany, a energia cieplna dociera do wszystkich włosów w jednakowej ilości. Dzięki temu każdy włos poddawany jest kuracji i zachowuje wilgotność, co pozwala na uzyskanie zdrowych, młodo wyglądających włosów.

Dzięki połączeniu delikatnej mikro - mgiełki oraz jonizacji proces pielęgnacji włosów jest efektowny i skuteczny, a wprowadzane w ten sposób kosmetyki dają niesamowite efekty.

Cechy szczególne:
- zaawansowana technologia gwarantuje uzyskanie rewelacyjnych efektów przywracających naturalny blask i witalność włosów
- ultradźwiękowe urządzenie wytwarza zjonizowaną mikro mgłę, która wspomaga wnikanie produktów pielęgnacyjnych do wnętrza włosów lub skóry głowy.
- zakres temperatur mgły: od temperatury pokojowej do 60° C
- funkcja COOLING: chłodzenie włosów po zabiegu w celu domknięcia łusek włosów i utrwalenie procesu pielęgnacji
- funkcja OZON: dezynfekcja i oczyszczenie skóry głowy i włosów po zabiegach chemicznych, wspomaga ukrwienie skóry głowy, stymuluje wzrost włosów.

Ultradźwiękowa Mgła = mikro - mgła z wysokim współczynnikiem przenikania.

Rozmiar cząsteczek mgły waha się od 1 do 10 µm (mikrometr) i są mniejsze od regularnych cząsteczek pary wodnej generowanej przez technologie stałej pary wodnej. Małe cząsteczki mgły wodnej z łatwością przenikają przez pory w głąb skóry i do wnętrza włosów. Dzięki dużej ilości jonów ujemnych i wilgoci, skóra i włosy staje się odświeżone i odpowiednio nawilżone. Równocześnie, zabieg ułatwia wchłanianie przez skórę i włosy, minerałów, witamin i składników zawartych w stosowanych produktach kosmetycznych przywracając im naturalny blask i nawilżenie.

Sauna potęguje efekt wnikania substancji odżywczych w głąb włosa. Włosy są sprężyste, lśniące, łatwiej je rozczesać. Wilgoć i ciepło zmiękczyły bowiem ich łuskę, dzięki czemu cząsteczki odżywek mogły wniknąć w głąb łodyg, wzmocnić je i uszczelnić. Cząsteczki preparatu pozostaną we włosach, lecz z każdym myciem będą wypłukiwane. Dlatego zabieg warto powtarzać. Pełny i trwały efekt regenerujący daje kuracja 4-5 zabiegów, co 2-4 tygodnie zabieg.

Zabiegi SPA dla włosów wykonujemy w oparciu o preparaty firmy Kerastase, która jest pionierem w dziedzinie profesjonalnej pielęgnacji włosów i skóry głowy.

W TRAKCIE ZABIEGUGdyby nagle Twoje włosy zaczęły żyć własnym życiem z pewnością pierwszą decyzją, jaką by podjęły, byłby wyjazd na upragnione wakacje, czyli SPA dla włosów!!! 
likwidacja tkanki tłuszczowej - LIPOCRYO, usuwanie cellulitu, rozstępów - VELA SHAPE, usuwanie blizn potrądzikowych - FRAXEL LASER, usuwanie owłosienia - LASER LIGHTSHEER DUET, tatuaż, makijaż permanentny, korekcja zmarszczek, korekcja ust, laserowe zamykanie naczyń IPL - Aurora (ELOS), usuwanie przebarwień IPL - Aurora (ELOS), Cosmelan, mezoterapia, mikrodermabrazja, peelingi medyczne (dermabrazja), fotoodmładzanie - IPL Aurora (ELOS), wypadanie włosów, trichogram, trichoscan, nadpotliwość, wypełniacze (Surgilips, Surgiderm, Evolence), Botox, alergolog, immunoterapia swoista (odczulanie), zabiegi kosmetyczne, gabinet kosmetyczny, ultradźwięki (kawitacja), sonoforeza, dermatologia estetyczna, laser CO2 ultrapuls, zabieg pielęgnacyjny twarzy - ACCURA, SPA DLA WŁOSÓW - SAUNA NA WŁOSY, RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA